LETNÍ TÁBOR KAROLÍN 2005 - 2017

Judo klub Olomouc se v minulosti účastnil Letního tábora Karolín poblíž Rájce-Jestřebí. Osazenstvo tábora tvořili judisté ze spřátelených moravských klubů, jako je Judo Blansko, Judo Uherský Brod, Judo Veselí nad Moravou, Judo Prostějov a náš klub.

Zakladatelem tábora byl PaedDr. Zdeněk Ludvík, člověk, který stál v čele budování juda v Blansku, v Prostějově, v Kroměříži a celkově na celé Moravě. Držitel 4. danu doktor Ludvík zemřel v roce 2012.

Zdeněk Ludvík (vlevo)

Zdeňku Ludvíkovi stál po boku jako pomocný hlavní vedoucí Ing. Miroslav Klíma, předseda oddílu Judo Bef Home Blansko, který štafetu vedení tábora postupně přebíral. V tuto dobu se také hojně ve vedení angažoval Tomáš Skalka (Judo Veselí nad Moravou) a čerstvě vystudovaný Jirka Štěpán, nynější hlavní trenér Judo klubu Olomouc.

Jirka Štěpán na táboře v roce 2007. Ano, je to už docela historie :)

S narozením dítěte se Míra Klíma stahuje do ústraní a postupně předává své řemeslo tzv. Velké trojce, tedy trojici trenérů Miloši Horákovi (Judo Blansko), Martinu Juříkovi (Judo Veselí nad Moravou) a Adamu Suchánkovi (Judo Veselí nad Moravou / Judo klub Olomouc). Ti sami jako děti absolvovali spoustu táborů v Karolíně a postupně se vypracovali až na vedoucí pozice.

Velká trojka (zleva Martin Juřík, Adam Suchánek, Miloš Horák) na táboře 2017, který se nesl v tématu Asterix a Obelix.