Typy soustředění

Klubová soustředění

• Soustředění pro všechny mláďata a žáky. Možnost složit zkoušky na vyšší pás (kyu).

Oblastní soustředění (např. soustředění v Uherském Brodě nebo v Raškovicích)

• Soustředění pro mladé závodníky, kteří se pravidelně zúčastňují oblastních turnajů.

Mezinárodní soustředění s klubovou účastí

• Soustředění mimo území České republiky, kde mohou jet všichni mladí závodníci s dobrým přístupem k tréninku a technickou zdatností.

Soustředění RVŽ

• Soustředění regionálního výběru (starších) žáků. Jedná se o výběrové soustředění pro nominované sportovce. V případě dobrého přístupu k tréninku a technické zdatnosti lze vzít i závodníky mladší, kteří do výběru starších žáků patřit nemůžou.

Centrální soustředění reprezentace České republiky

• Soustředění pro nominované sportovce zařazené do kádru reprezentace.

Mezinárodní soustředění s reprezentační účastí

• Soustředění pro nominované sportovce. Jedná se o velmi náročné akce většinou zaměřené na randori (cvičné zápasy). Závodníci zde mají možnost pracovat ve velkém zatížení a změřit síly s reprezentanty jiných států. Často se tyto soustředění pořádají v návaznosti na evropský či světový pohár.

Soustředění OTC (Going for gold)

• Mezinárodní soustředění pro seniorské reprezentace v rámci přípravy na olympijské hry a další vrcholné akce. Jedná se o obrovská soustředění, jichž se mohou zúčastnit i dorostenci a junioři, kteří splňují podmínky technické zdatnosti a přístupu k tréninku

Soustředění na asijském kontinentě

• Speciální a velmi náročná soustředění většinou na území Japonska nebo Jižní Koreje. Jedná se o tréninky na vybrané univerzitě s velkým počtem randori (cvičných zápasů). Skvělá zkušenost pro závodníky zařazené do kádru reprezentace a splňující předpoklad velmi dobrého přístupu k tréninku a technické i fyzické zdatnosti.