Typy soutěží

Klubový turnaj pro začátečníky (např. Turnaj v ne waza – boj na zemi)

• Pro členy náborové skupiny.
  • Děti do 5. kyu, které prošly náborovou skupinou a připravují se na oblastní závody.

Oblastní závody (Velké a malé ceny)

• Děti, které již uspěly na prvotních turnajích.

Přebor Moravy

• Mláďata, která se pravidelně zúčastňují oblastních turnajů.

Český pohár

• Všechny věkové kategorie.
  • Pro závodníky, kteří pravidelně získávají medaile na oblastních turnajích. Pro starší žáky možnost kvalifikovat se na přebor České republiky.

Mezinárodní turnaje

• Turnaje z mezinárodní účastí, které ale nemají status evropského a světového poháru.

Přebor České republiky

• Pro kvalifikované mladší a starší žáky. Vrcholná soutěž pro tyto věkové kategorie.

Mistrovství České republiky

• Pro kvalifikované dorostence, juniory a seniory. Možnost kvalifikovat se do kádru reprezentace České.
  • Účast na turnaji jen pod hlavičkou české reprezentace. Účast v některých váhových kategoriích až 80 reprezentantů. Možnost kvalifikovat se na mistrovství Evropy či EYOF.

Evropská olympiády mládeže (European olympic youth festival - EYOF)

• Vrcholná akce pro dorost. Turnaj v olympijském stylu (slavnostní zahájení, olympijská vesnice, jednotné reprezentační oblečení).

Mistrovství Evropy/světa

• Vrcholná akce pro dorost, juniory, U23 a seniory.
  • Možnost pouze dvou lidí do jedné váhové kategorie z jednoho státu.
  • Jen pro ty nejúspěšnější reprezentanty, kteří uspějí na evropských pohárech.