DAVID KLAMMERT PŘIVÁŽÍ SEDMIČKU Z GRAND SLAMU V OSACE

Tréninkovou přípravu v Japonsku zakončil David Klammert účastí na Grand Slam Osaka. Ve vyřazovacích kolech měl náš závodník dost slibný los. Opravdové ohrožení ho čekalo až v semifinále se světovou třináctkou – Uschangi Margianim z Gruzie.

David Klammert měl jako nasazený závodník volné první kolo, a nastoupil tak až v kole druhém s Peruáncem Villarem Galarretou. První trest padl po minutě na naši stranu za vyhýbání se útoku. Oba závodníci se prali takticky a vyčkávali na ten správný moment. Za to si ale vysloužili na konci druhé minuty shido za pasivitu. Zápas pokračoval do prodloužení, kde Peruánec dostal trest za odtlačování. Po dlouhých sedmi minutách zápasu Klammert výborně načasoval útok a za použití techniky Kouchi gari ukončil zápas na ippon.

Čtvrtfinále s Němcem Falkem Petersilkou mělo oproti předchozímu kolu rychlejší spád. Po pouhých 35 sekundách Klammert zatočil svým pověstným ,,zvedákem“ a zazdil soupeře na plná záda. V obávaném semifinále s Gruzíncem Ushangi Margianim padl první trest na Klammertově straně opět za bránění se útoku. Následovala dvě shida pro Gruzínce za pasivitu a příliš dlouhé držení jednostranného úchopu. Ve vzájemném zaklestění chtěl Klammert útočit svým ,,zvedákem“, rozhodčí však situaci vyhodnotil jako nedovolené podvlékání hlavy, a tak náš závodník dostal trest. V deváté minutě zápasu povalil Gruzínec Klammerta na wazari za použití techniky Ko soto gake, a poslal ho tak do opravných zápasů.

Zde se náš závodník utkal s Brazilcem Rafaeelem Macedem. Po půl minutě dostaly obě strany shido za vyhýbání se boji. Na konci první minutě Brazilec zaútočil chvatem Ko soto gake, který Klammert zkušeně přebral do ,,zvedáku“ a dostal svého soupeře dobrého půl metru do vzduchu. Ten však ve správný moment zatlačil do správního směru a Klammerta podlomil v jeho vlastním útoku, za což si vysloužil ippon. Na Grand Slam Osaka 2018 David Klammert obsadil 7. místo.