V mužské extralize jsme vybojovali 5. místo

V polovině listopadu se tým Judo klubu Olomouc zúčastnil play off Extraligy 2018 v pražské hale Folimanka. Olomouc nastupovala jako druhý tým základní skupiny A, kde dvakrát podlehla družstvu Ostravy a dvakrát zvítězila nad SKP Jičín. Medailovou naději v play off však zhatila skutečnost, že mužstvo nastupovalo ve značně oslabené sestavě oproti minulému kolu v Jičíně. Kvůli zranění chyběl hostující ukrajinský reprezentant Stanislav Bondarenko a kvůli účasti na Grand prix v Uzbekistánu do Prahy nezavítal Moldavec Dorin Gotonoaga. Judo klub Olomouc tak vsadil na tým složený jen ze současných a bývalých členů tréninkové skupiny Jiřího Štěpána, potažmo závodníky Sportovního centra mládeže Olomouc.

Judo klub Olomouc skončil v letošním ročníku Extraligy na děleném 5. místě. Jako jediný tým v play off neposílen o zahraniční závodníky obstál v tvrdé konkurenci se ctí. Ve finále celé soutěže se spolu utkaly týmy USK Praha a Sokol Praha Vršovice. Mužstvo Vršovic po dramatickém boji zvítězilo těsně 3:2 a oplatilo tak domácímu týmu porážku z minulého ročníku. Na třetím místě se umístil klub SJ Litoměřice.

Více na Olomouc.cz

Mužský Extraligový tým byl ve finále oslaben o zahraniční judisty Stanislava Bondarenka (první zleva) a Dorina Gotonoagu (třetí zleva)