Zlatá trojice Hojgr, Soukup a Korch na turnaji v Brně

V listopadu proběhl Turnaj přípravek v Brně, tentokrát výjimečně o medaile! Soutěže, která je původně pro judisty do žlutého pásku, se totiž mohli zúčastnit i držitelé 4. KYU! Konkurence tedy byla vysoká. Za náš klub se představil zástupce U9 Erik Hojgr, v kategorii U11 se pral Matyáš Soukup a v mladších žácích U13 vystoupil Kryštof Martin Korch.

Erik Hojgr se tradičně utkal s jedním soupeřem, kterého ovšem musel porazit ve dvou vzájemných duelech. S teoretickou přesností ,,zatížit - uvolnit - útočit" se Erik přes soupeře probojoval a získal zlatou medaili.

Matyáš Soukup se pral také dvakrát, a to se dvěma domácími závodníky. Oba zdolal před koncem časového limitu na ippon za použití techniky Seio Otoshi, a vysloužil si tak zlato.

Nejstarší z trojice Kryštof Martin Korch ještě před nástupem na tatami takticky sledoval zápasy svých tří protivníků a snažil se odkoukat jejich styl boje. Tato ,,analýza" se mu vyplatila, protože všechny soupeře porazil na ippon do třiceti sekund a na krku mu také přistála zasloužená zlatá.

Díky poctivé práci na trénincích a plnému soustředění dostali kluci adekvátní odměnu. Jen tak dál a ,,neusnout na vavřínech".

Turnaje se zúčastnilo 97 závodníků.