Zlatý Kuba Svoboda a stříbrný Tomáš Raška na Přeboru republiky U15

Den po mladších žácích bojovali v Ostravě o titul přeborníka České republiky i starší žáci pod 15 let. Na stupních vítězů stanuli dva borci, a sice Tomáš Raška a Kuba Svoboda.

Tomáš startoval v kategorii do 73 kg, která zahrnovala 11 závodníků. Po probojování se do finále narazil na domácího Dominika Motyku, který ho porazil, a Tomáš tak obsadil stříbrnou pozici.

Kuba byl ve své věkové kategorii odvážen do těžké váhy. Ten se také probojoval až do finále, kde nastoupil proti soupeři ze Strakonic Jiřímu Matyáši Sedleckému. Duel skončil úspěšně pro našeho borce a Kuba se stal titulovaným přeborníkem České republiky!

Velmi těsně utekla medaile Šimonu Doubravovi a Františkovi Lhotskému, kteří oba skončili pátí. Dále se Přeboru republiky zúčastnili Max Forman a Petra Miličková.

Na konci října nás ještě čeká Mistrovství republiky mužů a žen a v listopadu Mistrovství republiky dorostu. Určitě je na co se těšit.

Zleva: Gen Yonenaga, František Šmehlík, Max Forman, Kuba Svoboda, Petra Miličková, Tomáš Raška, Šimon DOubrava, František Lhotský, Jiří Štěpán