Tělocvična Tererovo náměstí (Olomouc)

V této skupině trénují jedni z nejlepších judistů a reprezentantů v České republice. Hlavním trenérem je zde Jiří Štěpán, který za dobu své činnosti v Judo klubu Olomouc vychoval řadu medailistů z Mistrovství České republiky, několik účastníků a medailistů z Evropských šampionátů, a dokonce i jednoho Mistra Evropy do 23 let. Od roku 2016 působí v JK Olomouc japonský trenér Gen Yonenaga, jenž byl žákem olympijského medailisty Yosuke Yamamota (Soul, 1988). Gen vystudoval obor Judo na jedné z nejprestižnějších vysokých škol v Tokiu a dodává tak skupině znalosti nejen sportovní, ale také etické a psychologické. Výuka se zde zaměřuje především na konkrétní situace v zápase, rozvíjení osobní techniky, kondici a přípravu na mezinárodní turnaje. Intenzita tréninku je přizpůsobena každému závodníku zvlášť na základě jeho preferencí a potřeb. Standardně se však míra trénování pohybuje okolo 8 tréninků týdně. Nedílnou součástí přípravy jsou i výjezdy do zahraničí na tréninkové pobyty, a to nejen v rámci Evropy, ale i Asie.

Místo trénování: Tererovo náměstí 4, Olomouc
Čas tréninku: Pondělí a středa (5:00 – 7:00), Úterý a čtvrtek (18:30 – 20:30)
Hlavní trenér: Jiří Štěpán | 731 129 844 | jiri.stepan@upol.cz
Trenéři: Gen Yonenaga, František Šmehlík