Začátečníci - 1. stupeň ZŠ

Judo vychází z boje jiu-jitsu a z tradice výchovy japonských samurajů. Tento převážně sebeobranný systém byl v roce 1882 upraven profesorem Jigoro Kanem, který usiloval o umění, kde i málo usílí může mít velký výsledek. Tak vzniklo nové moderní judo. V průběhu dvacátého století se judo dostalo na Letní olympijské hry a dnes je považováno za velmi progresivní bojový sport. Judo klub Olomouc si klade za cíl vychovávat úspěšné sportovce, udržovat u nich pravidelnou pohybovou aktivitu a pozitivně působit na děti a mládež. Neméně důležité je také osvojení si předpokladů fair play a učení se kázně a respektu k člověku.

Tréninková základna Tererovo náměstí

Výuka juda pro: 1. stupeň ZŠ (holky i kluci)
Možný postup: Poskládej si judo (viz kariéra), zkoušky na položlutý pás (viz kariéra)

Když najedete myší na fotku, dozvíte se o trenérech pár zajímavostí ;)

Tělocvična Tererovo náměstí (Olomouc)

Místo trénování: Gymnázium Olomouc, Čajkovského 9
Čas tréninku: Pondělí a středa (17:30 – 18:30)
Pomocní trenéři: Adam Sieber

Když najedete myší na fotku, dozvíte se o trenérech pár zajímavostí ;)

Tělocvična Gymnázium Čajkovského (Olomouc)

Judo klub Olomouc má svou základnu i v Přerově. V první fázi tréninku se judista učí základy etického kodexu chování. Ten je od tohoto sportu, vycházejícího z filozofie výchovy japonských samurajů, neodmyslitelný. Poté se vyučují koordinační, gymnastické a pádové techniky, které zvyšují odolnost vůči zranění (viz Judo jako prevence úrazu). Po zvládnutí této části se judista začíná učit povolené techniky juda. Výuka se zaměřuje nejprve na jednodušší techniky v boji na zemi (tzv. Ne waza), později přichází na řadu techniky v postoji (tzv. Tachi waza).

Místo trénování: Hranická 425/14, Přerov
Čas tréninku: Pondělí a středa (15:15 – 16:15)
Hlavní trenér: Marek Švestka | 739 448 882 | marek.sves@seznam.cz
Pomocný trenér: Daniel Vydra

Když najedete myší na fotku, dozvíte se o trenérech pár zajímavostí ;)

Tělocvična ZŠ J. A. Komenského (Přerov)

Místo trénování: Gymnázium Olomouc, Čajkovského 9
Čas tréninku: Pondělí a středa (17:30 – 18:30)
Pomocní trenéři: Adam Sieber