Tělocvična ZŠ J. A. Komenského (Přerov)

Judo klub Olomouc má svou základnu i v Přerově. Tréninková skupina této základy je určena pro děti od 1. do 5. třídy ZŠ. V první fázi tréninkového plánu (cca 6 měsíců) není potřeba kupovat výstroj judisty – kimono (tzv. judo-gi). V této fázi se judista učí základy etického kodexu chování, jenž je od tohoto sportu, vycházejícího z filozofie výchovy japonských samurajů, neodmyslitelný. Dále je zde kladen důraz na výuku koordinačních, gymnastických a pádových technik. Po zvládnutí této části se judista začíná učit povolené techniky juda. Výuka se zaměřuje nejprve na jednodušší techniky v boji na zemi (tzv. Ne waza), později přichází na řadu techniky v postoji (tzv. Tachi waza). Každoročně je jeden víkend ke konci školního roku věnován zkouškám na vyšší pás. Této skupiny se však týká především systém Poskládej si judo (viz pořádáme). Na konci 10 měsíců tréninkové přípravy rozhodne trenér skupiny o tom, kdo z judistů postupuje do vyšší skupiny pokročilých. Rozhodnutí se uskuteční na základě dosažených znalostí a věku dítěte.

Místo trénování: Hranická 425/14, Přerov
Čas tréninku: Pondělí a středa (15:15 – 16:15)
Hlavní trenér: Marek Švestka | 739 448 882 | marek.sves@seznam.cz
Trenér: Daniel Vydra

DOSAŽENÁ KVALIFIKACE
Trenér II. třídy
Praxe výuky juda od roku 2015
Držitel černého pásu 1. DAN
Aktivní závodník 2005 - doposud

MEDAILONEK
Marek přišel do Olomouce z oddílu Judo Česká Třebová. Díky tvrdému tréninku pod Jiřím Štěpánem se z něj stal reprezentat s úspěšnými starty na mezinárodním poli. Dnes je součástí mužského extraligové týmu. S přechodem na vysokou školu začal pracovat také jako trenér. Mimo to rozjíždí vlastní oddíl Judo do škol s cílem rozšířit základnu juda do celého kraje.

Daniel Vydra

DOSAŽENÁ KVALIFIKACE