Tělocvična ZŠ J. A. Komenského (Přerov)

Judo klub Olomouc má svou základnu i v Přerově. V první fázi tréninku se judista učí základy etického kodexu chování. Ten je od tohoto sportu, vycházejícího z filozofie výchovy japonských samurajů, neodmyslitelný. Poté se vyučují koordinační, gymnastické a pádové techniky, které zvyšují odolnost vůči zranění (viz Judo jako prevence úrazu). Po zvládnutí této části se judista začíná učit povolené techniky juda. Výuka se zaměřuje nejprve na jednodušší techniky v boji na zemi (tzv. Ne waza), později přichází na řadu techniky v postoji (tzv. Tachi waza).

Místo trénování: Hranická 425/14, Přerov
Čas tréninku: Pondělí a středa (15:15 – 16:15)
Výuka juda pro: 1. stupeň ZŠ (holky i kluci)
Možný postup: Poskládej si judo (viz kariéra), zkoušky na položlutý pás (viz kariéra)
Hlavní trenér: Marek Švestka | 739 448 882 | marek.sves@seznam.cz
Pomocný trenér: Daniel Vydra

Když najedete myší na fotku, dozvíte se o trenérech pár zajímavostí ;)

Trenér II. třídy
Praxe výuky juda od roku 2015
Držitel černého pásu 1. DAN

MEDAILONEK
Marek přišel do Olomouce z oddílu Judo Česká Třebová. Díky tvrdému tréninku pod Jiřím Štěpánem se z něj stal reprezentat s úspěšnými starty na mezinárodním poli. Dnes je součástí mužského extraligové týmu. S přechodem na vysokou školu začal pracovat také jako trenér. Mimo to rozjíždí vlastní oddíl Judo do škol s cílem rozšířit základnu juda do celého kraje.

DANIEL VYDRA

Trenér III. třídy
TOP 30 rozhodčí ČR
Praxe výuky juda od roku 2017

MEDAILONEK
Dan Vydra byl také osloven Jiřím Štěpánem s nabídkou aktivní závodní kariéry. Z rodného Hulína se tedy přestěhoval do Olomouce, kde poctivě trénoval, aby se stal vynikajícím republikovým závodníkem s výjezdy do zahraničí. V současné době se nejvíc vzdělává v práci rozhodčího, kde sklízí velké úspěchy. Patří mezi TOP 30 rozhodčích v ČR.

Daniel Vydra

Trenér II. třídy